İdman

Şotlandiya, Ukrayna ve İsveç qelebe qazanıb


2022 Dünya Kuboku Avropa bölgesi seçme merhelesinin 7 -ci turunun diger oyunlarına start verildi.

Simurq Festival İlk 7 qarşılaşma ikinci gününde oynanılıb.

A qrupunda oynayan Azerbaycan millisi Bakıda İrlandiyaya 0: 3 hesabı ile uduzdu.

B qrupunda İsveç Kosovonu, Yunanıstan ise Gürcüstanı 2-0 meğlub etdi.

C qrupunda Litva Bolqarıstanı 3: 1 hesabı ile meğlub ederek ilk qelebesini qazandı. D qrupunda Bosniya ve Herseqovina Qazaxıstanı 2-0, Ukrayna ise Finlandiyanı 2-1 meğlub etdi.

F qrupunda Şotlandiya evde İsraili meğlub etmeyi bacardı – 3: 2.

DÇ-2022, seçme merhele
VII. Yazın
9 oktyabr

A qrupu.

20:00. Azerbaycan – İrlandiya – 0: 3

Silahlar: Callum Robinson, 7. 39. Chidozi Oqbene, 90

22:45. Lüksemburq – Serbiya

Xallar: Portuqaliya – 13 (5 oyun), Serbiya – 11 (5), Lüksemburq – 6 (4), İrlandiya – 5 (6), Azerbaycan – 1 (6)

B qrupu

20:00. İsveç – Kosovo – 2: 0

Silahlar: Emil Forsberg, 29 (p). Alexander Isaac, 62

20:00 Gürcüstan – Yunanıstan – 0: 1

Qal: Tasos Bakasetas, 90

Xallar: İspaniya – 13 (6 oyun), İsveç – 12 (5), Yunanıstan – 9 (5), Kosovo – 5 (6), Gürcüstan – 1 (5)

C qrupu

17:00. Litva – Bolqarıstan – 3: 1

Qollar: Justas Lasitskas, 18. Fedor Tsernıx, 82.84 – Kirill Despodov, 64

22:45. İsveçre – Şimali İrlandiya

Xallar: İtaliya 14 (6 matç), İsveçre – 8 (4), Şimali İrlandiya – 5 (4), Bolqarıstan – 5 (6), Litva – 3 (6)

D qrupu

17:00. Qazaxıstan – Bosniya ve Herseqovina – 0: 2

Eller: Smail Prevlyak, 25; 66

20:00. Finlandiya – Ukrayna – 1: 2

Qollar: Teemu Pukki, 29 – Andrey Yarmelonko, Roman 4 Yaremchuk, 34

Xallar: Fransa – 12 (6 matç), Ukrayna – 8 (6), Bosniya ve Herseqovina – 6 (5), Finlandiya – 5 (4), Qazaxıstan – 3 (6)

F qrupu

20:00. Şotlandiya – İsrail – 3: 2

Qollar: John McQueen, 30. Lyndon Dykes, 57 – Eren Zahavi, 5 -ci Manus Dabbur, 32

22:45. Farer Adaları – Avstriya

22:45. Moldova – Danimarka

Xallar: Danimarka – 18, Şotlandiya – 12 (7 oyun), İsrail – 11 (7 oyun), Avstriya – 7, Farer Adaları – 4, Moldova – 1

I qrup.

22:45. Macarıstan – Albaniya

22:45. Polşa – San Marino

22:45. Andorra – İngiltere

Qol: İngiltere – 16, Albaniya – 12, Polşa – 11, Macarıstan – 10, Anorra – 3, San Marino – 0

dostluq görüşü

23:15. Portuqaliya – Qeter

Simurq Festival





Daha çoxu burada

Əlaqəli xəbər

Back to top button