İdman

Azerbaycanın Tokio Olimpiadasında iştirak edecek idmançı sayı bilindi


Azerbaycanı Tokio Olimpiadasında temsil edecek idmançıların sayı açıqlanıb.

Simurq Festival Son siyahı artıq bellidir. Son lisenziyalı üzgüçü Meryem Şeyxelizade idi.

Ağır atlet Eliş Nazarov ve üzgüçü Ramil Velizadenin Olimpiadada iştirak etmek xeyalları reallaşmadı.

Ayrıca, bu gün elan etdiyimiz kimi, atlet Alexis Copelyo, sürücülük vesiqesine sahib olmasına baxmayaraq zedelenmesi ve emeliyyatı sebebinden yarışa qatıla bilmeyecek.

Son siyahı bele olacaq:

1. Anna Skidan (Atletika – çekic atma)

2. Maksim Şemberev (Üzgüçülük – 400 m üzük)

3. Maria Stadnik (Qadın güleşi – 50 kq)

4. Şerif Şerifov (Serbest güleş – 97 kq)

5. Zöhre Ağamirova (Bedii gimnastika – çox yönlü)

6. Elizabeth Luzan (Bedii gimnastika – çox yönlü qrup)

7. Darya Sorokina (Bedii gimnastika – çox yönlü qrup)

8. Meryem Seferova (Bedii gimnastika – çox yönlü qrup)

9. Leman Elimuradova (Bedii gimnastika – çox yönlü qrup)

10. Zeyneb Hümmetova (Bedii gimnastika – çox yönlü qrup)

11. Marina Nekrasova (Gimnastika – her yerde qadınlar)

12. İvan Tixonov (Gimnastika – her yerde kişiler)

13. Ruslan Lunyov (Atışma – 25 m mesafede kiçik bir tapançadan ateş)

14. Elçin Esedov (Velosiped – magistral)

15. Milad Beigi Harchagani (Taekvondo – 80 kq)

16. Nazim Babayev (Atletika – üçlü tullanma)

17. Tayfur Eliyev (Boks – 57 kq)

18. Hacı Eliyev (Serbest Güleş – 65 kq)

19. Hacımurad Hacıyev (Serbest Güleş – 74 kq)

20. İslam Abbasov (Yunan-Roma güleşi – 87 kq)

21. Anna Head (Qılıncoynatma – samur)

22. Alice Manolova (Qadın güleşi – 68 kq)

23. Rafiq Hüseynov (Yunan-Roma güleşi – 77 kq)

24. Feride Ezizova (Taekvondo – 67 kq)

25. Rafael Ağayev (Karate – 75 kq)

26. Irina Zaretska (Karate – +61 kq)

27. Edi Reski Dvichayo (Badminton)

28. Keramet Hüseynov (Cüdo – 60 kq)

29. Orxan Seferov (Cüdo – 66 kq)

30. Rüstem Orucov (Cüdo – 73 kq)

31. Murad Fatiyev (Cüdo – 81 kq)

32. Memmedeli Mehdiyev (Cüdo – 90 kq)

33. Zelim Kotsoyev (Cüdo – 100 kq)

34. Ushangi Kokauri (Cüdo – +100 kq)

35. Ayşe Kurbanlı (Cüdo – 48 kq)

36. Irina Kindzerska (Cüdo – +78 kq)

37. Rostislav Pevtsov (Triatlon)

38. Cavid Çelebiyev (Boks – 63 kq)

39. Lorenzo Sotomayor (Boks – 69 kq)

40. Alfonso Dominguez (Boks – 81 kq)

41. Mehemmed Abdullayev (Boks – +91 kq)

42. Firdovsi Ferzeliyev (Karate – 67 kq)

43. Emin Ceferov (Stend atışı) – vekil kart

44. Meryem Şeyhhalizadehangah (üzgüçülük)

Xatırladaq ki, beş il evvel 2016-cı il Rio Olimpiadasında Azerbaycan 56 (42 kişi, 14 qadın) lisenziya ile temsil olunmuşdu.

Simurq Festival





Daha çoxu burada

Əlaqəli xəbər

Back to top button